zgrzytanie zębów, jak leczyć bruksizm

Zgrzytanie zębami, jak leczyć bruksizm. Czy doświadczyłeś stałego bólu głowy, bólu stawów żuchwowo-skroniowych czy bólu zębów spowodowanego ich starciem przez nieznaną Ci dotąd przyczynę? Są to popularne oznaki bruksizmu, potocznie znane jako zgrzytanie zębami lub zaciskanie zębów.

 

Zaciskanie zębów skutki.

Podczas zaciskania szczęka robi to nawet 10 razy mocniej jak podczas np. jedzenia. Powstają uszkodzenia zębów, przyzębia (obniżają się i krwawią dziąsła, przygryzanie policzków i języka ), stawów skroniowo-żuchwowych (ich bolesność, przeskakiwanie żuchwy przy szerokim otwieraniu ust), zaburzenia słuchu (szum w uszach, ich ból, zaburzenia równowagi).

 

Przyczyny zgrzytania zębami.

Sporo osób cierpiących na bóle głowy okolicy skroniowej i czołowej twierdzą, że mają migrenę. U 80% z nich dolegliwości te są powodem bruksizmu. Jednym z powodów bruksizmu jest długotrwały stres, wady zgryzu, źle dopasowane plomby, korony, mosty, protezy oraz żucie gumy.

Zgrzytanie zębów, bruksizm, swdent

Objawy bruksizmu

Objawy można podzielić na różne kategorie na początku zaczniemy od zębów:

Zdarte szkliwo oraz wrażenie jakby zęby były tylko lekko osadzone w szczęce.

Krwawienie z dziąseł a także poraniony język oraz policzki wewnętrzne.

Bóle w skroniach oraz za „ostatnimi” zębami w miejscu łączenia żuchwy i szczęki.

Wrażenie przeskakiwania żuchwy przy otwieraniu wraz ograniczonym jej otwieraniem.

Może także nastąpić przyrost mięśni twarzy bardzo widoczne mięśnie żuchwy.

Należy także dodać, że bruksizm może mieć wpływ na nasz wzrok i słuch np nieostre widzenie czy bóle ucha, które z kolei może powodować problemy z równowagą.

 

Zgrzytanie zębami, jak leczyć bruksizm

Większość pacjentów z bruksizmem doświadcza tego podczas snu, nieświadomie. Jest to nawyk niełatwy do rzucenia. Zgrzytanie zębami, jak leczyć bruksizm.? Pytanie samo nasuwa się na myśl. Schorzenie to uważane jest dziś za problem społeczny i jest on bardziej kompleksowy niż mogłoby się wydawać i tak jak napisane jest powyżej, że przyczyną zgrzytania zębów jest miedzy innymi stres, należy także zasięgnąć porady specjalistów, neurologa, psychologa, terapeuty.

Co robić dalej jeśli także i Ciebie dotyczy ten problem?                                                                                            

Po pierwsze, aby przynieść sobie ulgę i wyleczyć skutki bruksizmu, należy zaopatrzyć się w szynę relaksacyjną.  Moja szczera przestroga, zanim kupisz coś takiego w internecie, zasięgnij porady w profesjonalnym gabinecie dentystycznym  , (porada jest darmowa).Taka nakładka/szyna  powinna być dopasowana idealnie do twojego zgryzu przez sprawdzonego specjalistę. 

Polub, udostępnij, skomentuj.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.