usuwanie zębów mądrości

Usuwanie zębów mądrości (ósemek)

Zęby mądrości czyli ósemki lub trzecie trzonowce to zęby które często przysparzają dużo kłopotów pacjentom. Dzieje się to głównie przez brak miejsca w szczęce i żuchwie na nie, a także ze względu na słabe zmineralizowanie tych zębów przez co są one podatne na próchnicę. Wyżynające się ósemki mogą powodować wiele problemów. Bolesność, obrzęk, trudności w połykaniu czy otwieraniu buzi to najczęstsze objawy wyżynających się zębów mądrości. Bardzo często powodują również przesuwanie sąsiednich zębów i stłoczenia zębów przednich.

 

Techniki usuwania zębów mądrości

Jest więc wiele wskazań i powodów dla których stosuje się usuwanie zębów mądrości. W zależności od sytuacji i obrazu klinicznego zęby te mogą być usunięte łatwo lub operacyjnie przez tzw. dłutowanie. W zależności od anatomii zęba wykonywane są odpowiednie czynności w celu ekstrakcji całego zęba. Często konieczne jest podzielenie zęba (odcięcie korony, separacja korzeni) aby całego zęba usunąć. Każda ekstrakcja wykonywana jest w znieczuleniu i zabieg jest bezbolesny natomiast po zabiegu może wystąpić ból i obrzęk. Lekarz dentysta omówi z Tobą każdy zabieg osobno i poinformuje o planowanym jego przebiegu.

Sprawdź co mówią nasi pacjenci na temat wyrywania ósemek.

wyrywanie ósemek

W przypadku ósemki całkowicie widocznej

Jest ona podważana i wyciągana z kości szczęki.
Zabiera to lekarzowi dentyście kilkanaście minut.

 

Usuwanie częściowo widocznych lub niewidocznych zębów mądrości

W takim przypadku dziąsło nad ósemką zostaje nacięte przez lekarza. Ząb jest dzielony za pomocą wiertła na kilka części, a następnie usuwany. Na koniec zakładane są szwy. Jest to zabieg dłutowania zęba, trwa kilkadziesiąt minut.

Oczywiście przebieg całego procesu usuwania zębów mądrości, zależy od doświadczenia i umiejętności stomatologa. Wielu lekarzy dentystów nie podejmuje się tego osobiście odsyłając pacjenta do innego gabinetu a nawet do szpitala czy klinki.

Problem z ósemkami?? Zadzwoń.Sprawdź dostępne terminy.

Polub, udostępnij, skomentuj

1 thought on “Usuwanie zębów mądrości

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.