Po co mi ochraniacz na zęby dla sportowców?

To pytanie zadaje sobie pewnie wielu młodych ludzi uprawiających sporty kontaktowe czy ekstremalne, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. A może ciebie spotkało to samo co tego hokeistę na zdjęciu? szukasz prawdziwego rozwiązania czyli dobrego ochraniacza na swoje zęby?

ochraniacz na zęby dla sportowców

Hokej na lodzie to najszybsza i jedna z najbrutalniejszych gier na świecie. Kontuzje są nieuniknione, ale zawsze jest możliwość zminimalizowania ryzyka ich odniesienia. Hokeiści często grają w kaskach bez ochrony twarzy. Częste są uderzenia kijem lub krążkiem, które kończą się rozcięciami skóry, złamaniami kości twarzoczaszki, a także urazami w obrębie jamy ustnej. 
To samo dotyczy się sportów walki, boks, zapasy, wszystkie sporty kontaktowe czy ekstremalne. Aby skutecznie zapobiec utracie zębów lub ich urazom stosuj spersonalizowany ochraniacz na zęby.

Dlaczego sportowiec powinien mieć ochraniacz na zęby?

Sportowiec jest narażony ok. 60 razy bardziej na urazy zębów, gdy nie używa ochraniacza na zęby.
Koszt naprawy zęba jest prawie zawsze większy niż koszt zaplanowanej przez dentystę spersonalizowanej ochrony na zęby.

Dlaczego ochraniacz na zęby dla sportowców powinien być spersonalizowany?

Standardowe niespersonalizowane ochrony na zęby dostępne w internecie zapewniają bardzo nikły stopień zabezpieczenia lub w ogóle go nie zapewniają. Dodatkowo przez swoje niedopasowanie mogą w przypadku urazu dostać się do krtani, odcinając dopływ powietrza do płuc.

Co daje ochraniacz na zęby dla sportowców?

– spersonalizowana i dobrze dopasowana ochrona na zęby w znacznym stopniu ogranicza możliwość urazów zębów i twarzoczaszki spowodowanych uderzeniem w żuchwę i szczękę

– ochrona na zęby powinna być noszona cały czas podczas uprawiania sportu kontaktowego, zarówno podczas meczów jak i w trakcie treningów

Jeżeli uprawiasz sport zawodowo czy amatorsko, powinieneś poważnie pomyśleć o ochronie swoich zębów. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć czy wstawiać nowe zęby. Co trzeba zrobić by nabyć spersonalizowany ochraniacz na zęby dla sportowców? Wystarczy, że zadzwonisz tutaj. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.