Nakładkowe wybielanie zębów: zagrożenia

Nakładkowe wybielanie zębów w domu niesie za sobą wiele zagrożeń. Jakiś czas temu w gabinecie SWEDENT w Gdyni odbyło się szkolenie prowadzone przez jedną z najlepszych higienistek stomatologicznych w Polsce, na temat jak bezpiecznie wybielać zęby tą oto metodą.

Normy w EU

Po pierwsze należy wiedzieć jakie są normy wg. UE na temat nakładkowego wybielania zębów.

Rada Unii Europejskiej przyjęła poprawkę do Dyrektywy dotyczącej produktów kosmetycznych, obowiązującą od dnia 31 października 2012 roku
maksymalne dopuszczalne stężenie nadtlenku wodoru (lub związków ekwiwalentnych) nie może przekraczać 6% w przypadku stosowania w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów metodą nakładkową: zagrożenia

Po drugie, jeśli chcesz wybielać swoje zęby sam, MUSISZ mieć świadomość żę:
Zabiegi wybielające prowadzone indywidualnie, bez jakiegokolwiek nadzoru stomatologa czy wykwalifikowanej higienistki i bez konsultacji pacjenta w gabinecie stomatologicznym , powtarzane wielokrotnie, mogą spowodować dużą nadwrażliwość zębów, kruchość i porowatość szkliwa, a także nierównomierne rozjaśnienie.

Co to jest w ogóle jest wybielanie zębów? 

Wybielanie to proces chemiczny, w którym niepożądany kolor usuwany jest poprzez utlenienie cząsteczek odpowiedzialnych za przebarwienia. to nadtlenek wodoru 6% w postaci żelu ulega w warunkach jamy ustnej rozkładowi. Powstają wolne rodniki, które aktywują wiązania podwójne doprowadzając do przemian chromoforów w jaśniejsze związki chemiczne .

Substancja czynną w procesie wybielania jest nadtlenek wodoru który pod wpływem temperatury i promieni UV jest rozbijany na tlen i wodę i w tym procesie łączy się chromoforami, które są odpowiedzialne za za przebarwienia.

Co to są chromoformy i skąd się biorą?

To nic innego niż znajdujące się w codziennym pożywieniu związki barwne
(chemiczne) : kawa ,herbata , coca cola , czerwone winno , kakao , czekolada i wszystkie owoce i jarzyny jagodowe

Przebarwienia

Po trzecie, przebarwienia dzielimy na dwa rodzaje:

Zewnątrzpochodne czyli takie, które powstają przez używki, zła higiena jamy ustnej,papierosy,żucie betelu,leki, niektóre materiały stomatologiczne(azotan srebra)

Wewnątrzpochodne przykłady:Przebarwienia powstające podczas rozwoju zębów jako konsekwencja chorób genetycznych i nabytych, antybiotykoterapia, przedawkowanie fluoru.

Nakładkowe wybielanie zębów

Nakładowe wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne. Skuteczność tej metody dochodzi nawet do 90% i jest przeznaczona dla osób ze zdrowym przyzębiem. Metoda ta nie osłabia zębów, nie powoduje próchnicy oraz nie wpływa na stan chemiczny struktury zębów.

UWAGA! Metoda ta wymaga od pacjenta bardzo dużej samodyscypliny, Trwa około dwóch tygodni. Nakładki powinny być dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta w gabinecie stomatologicznymPreparat wybielający stosujemy w dzień lub w nocy lecz zaleca się stosowanie na noc ze względu na mniejsze wydzielanie śliny.

Ustalanie koloru zębów

Po czwarte. Przed wybielaniem nakładkowym należy ustalić kolor wyjściowy zębów, który może wahać się od koloru kości słoniowej do odcieni niebieskich lub różowych. Często u jednego pacjenta występuje różny kolor na różnych zębach.

Nakładkowe wybielanie zębów: zagrożenia

Czy kwalifikujesz się do wybielania zębów metodą nakładkową ?

Po piąte.
Metoda ta przeważnie lepiej sprawdza się u osób młodszych, za względu przyzębie. Oczywiście tą metodę nakładkową można stosować tylko jako uzupełnienie wybielania lampą i jako odświeżanie koloru od czasu do czasu przez kolejne 2 lata i to jest dopiero satysfakcja z rezultatu otrzymanego bezpiecznego wybielania zębów.

Przede wszystkim należy wykonać profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym. Następnie higienistka lub stomatolog określi kolor twoich zębów. Zapisz to i zrób zdjęcie.

Bardzo ważnejeśli żeby były poddane zabiegowi piaskowania należy odczekać 7 dni.

nitkowanie zębów

Dieta

Na koniec pamiętaj o białej diecie ! Więcej tutaj.

Podsumowanie

Podsumowując temat ” nakładkowe wybielanie zębów” powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione punkty. Dobranie odpowiedniego preparatu,wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym doprowadzenie naszych zębów do tzw porządku, dobranie indywidualnych nakładek, profesjonalne czyszczenie, biała dieta.  Wszystko to ma duży wpływ na to jaki będzie efekt końcowy wybielania a będzie on adekwatny do tego jak się to tego przygotujesz. Mając na względzie iż nakładkowe wybielanie zębów powinno być tylko uzupełnieniem, utrwaleniem po wybielaniu lampą to na dzień dzisiejszy najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest wybielanie lampą zoom speed white 4 generacji,( uwaga ! na popularną lampę beyond gdzie substancja czynna przekracza normy UE o 600%). Więcej informacji na temat tej metody zadzwoń tutaj.

wybielanie zębów gdynia

Polub, udostępnij, skomentuj

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.