konsultacja implantologiczna

implanty zębów

 

 

Implanty zębów zmieniają sposób życia ludzi. Dzięki nim ludzie odkrywają ponownie komfort spożywania pokarmów, mówienia, śmiechu i cieszą się życiem. Dr. Marcin Mincer-stomatolog, implantolog, chirurg-stomatolog.

 

 

 

 

Implanty zębów bez niespodzianek.

Dla laika implanty zębów widziane pod mikroskopem wygląda jak rzeźba przypominająca powierzchnię księżyca, ze szczelinami, wyścieloną siecią zagłębień i pagórków. Dentysta powiedziałby, że wygląda to jak mikrostruktura kości. Aby doprowadzić tytan do takiego stanu, trzeba się bardzo postarać, ze względu na jego niesamowitą twardość. Badacze atakują go więc m.in. rozpędzonymi drobinkami tlenku glinu, topią w gorącym kwasie, aby do tak „uszkodzonej” struktury tytanu komórki kościotwórcze mogły z łatwością licznie przywrzeć.

 

Czy Implanty zębów różnią się jakością ?

Tak różnią się! Wykonane z gorszego materiału słabiej łączą się z tkanką – a tych jest najwięcej na rynku. Istnieje kilkaset systemów implantologicznych, z których nieliczne zasługują na medal. Są to najlepiej przebadane i wykonane z materiałów najlepszego gatunku – mówi lekarz implantolog Marcin Mincer – certyfikowany implantolog European Association of Dental Implantology, absolwent podyplomowego programu New York University School of Dentistry w dziedzinie implantologii stomatologicznej z kliniki Swedent w Gdyni. Jego zdaniem jednym z najlepszych dostępnych systemów jest MIS. Przewagą tego systemu jest idealny efekt estetyczny dzięki nowoczesnej konstrukcji filarów protetycznych. Imituje budowę kości na całej powierzchni. Całkowitą szczelność implantu powoduje sposób zespolenia implantu z łącznikiem, na którym budowany jest nowy ząb.

 

Jakie są przyczyny utraty implantów stomatologicznych

Efektem nieszczelności może być utrata implantu – bakterie nie są zdolne do zniszczenia implantu, ale perfekcyjnie sobie radzą z niszczeniem żywej tkanki, co może doprowadzić do wypadnięcia implantu. Niekiedy kość jest tak zniszczona, że nie ma możliwości powtórzenia zabiegu. Zabiegów stomatologicznych nie da wykonać się dobrze i tanio. Jeśli chce się na ich oszczędzać, nie można oczekiwać idealnej jakości na wieki. Pacjent chętny uzupełnić ubytki w jamie ustnej, kierujący się jakością i bezpieczeństwem, wybierając gabinet, powinien sprawdzić jaki system implantologiczny jest w nim stosowany. Dopytać o diagnostykę przedzabiegową. W większości polskich gabinetów lekarz proponuje przede wszystkim wykonanie zdjęcia RTG, które nie daje wyobrażenia o przestrzennej charakterystyce kości.

Jak przebiega proces implantologiczny?

Punktem wyjścia do planowania prac na implantach jest ocena ilości i jakości tkanki kostnej, mającej stanowić podłoże do wszczepu Zdaniem lekarza Marcina Mincera to stanowczo za mało, na świecie w takich przypadkach fundamentem jest tomografia komputerowa CBCT, dostarczająca trójwymiarowy obraz, pozwalający zaplanować cały zabieg w najmniejszych szczegółach. Implantolog dzięki tomografii CBCT może dobrać najlepszy rozmiar implantu i wyznaczyć dokładnie jego optymalną lokalizację. Bez wglądu do tomografii CBCT to jak chcieć operować z zawiązanymi oczami. Pacjent decydujący się na implant zębowy zwykle musi spotkać się ze stomatologiem kilka razy. Sam zabieg implantacji trwa ok. 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Implant potrzebuje po założeniu ok 3 miesięcy na integrację z kością. Potem jest odsłaniany i zostaje założona śruba kształtująca dziąsło. Następnie zostaje tylko założenie korony na implancie (zęba). Najtrwalsze są z porcelany, najtańsze z kompozytu.

 

Jaka jest cena konsultacji implantologicznej ?

Dla Pacjentów, którzy dopiero zaczynają rozważać leczenie implantologiczne, konsultacja może okazać się pomocna. To spotkanie nie obejmujące badania klinicznego. Jest dyskusją, pomagającą rozważyć opcje leczenia problemów z zębami i pozwalającą zdecydować, czy przejść do konsultacji klinicznej, dotyczącej implantów. Po zasadniczym ustaleniu, że Pacjent chce mieć implant, następnym krokiem jest konsultacja kliniczna. Obejmuje kompleksowe badanie ustne i prowadzi do stworzenia w pełni indywidualnego planu leczenia. Określenie oceny klinicznej i zapewnienie osobistego planu leczenia jest bezpłatne (w przypadku implantacji w naszym gabinecie). Pacjent ponosi tylko koszt za zdjęcie tomograficzne 3D – CBCT. Utrata zęba może okazać się bolesna z wielu przyczyn, głównymi są pozbawienie ładnego wyglądu, funkcji jaką utracony ząb spełniał oraz poczucia własnej wartości.

 

Jaką funkcję pełni implant?

Implant stomatologiczny ma za zadanie stworzyć filar do zastąpienia korzenia, który wygląda, jest wyczuwalny i działający jak naturalny korzeń zęba. Pacjent, który stracił zęba, odzyskuje zdolność do jedzenia wszystkiego i zaczyna szczerze się uśmiechać, mając świadomość, że ząb jest naturalny oraz zachowane są kontury twarzy. Samym implantem jest śruba z tytanu, umieszczana w kości szczęki (lub żuchwy), w miejscu, gdzie brakuje zęba. Jest silną podstawą dla odtworzenia korony zęba. Implant pomaga zachować strukturę twarzy, zapobiegając zanikowi kości, która następuje w przypadku braku zęba. Sprawdź także ten artykuł

implanty zębówimplanty zębów

Jak działają implanty stomatologiczne zębów?

Jeśli brak w uzębieniu jest wielki, będą potrzebne przynajmniej dwa implanty, aby osadzić na nich kilka koron w moście. Liczba koniecznych implantów uzależniona jest od rozmiaru i miejsca, braku oraz od jakości kości. Implanty ukryte są pod dziąsłami, jedynie widoczną częścią odbudowy brakującego zęba jest korona, most lub proteza. Zęby umocowane na implantach mogą być zdjęte tylko przez dentystę, wyjątek stanowi proteza umocowana na implantach za pomocą tzw. lokatorów, kiedy pacjent może, a nawet powinien ją zdejmować w celu utrzymania odpowiedniej higieny. Wypełnienie pustej przestrzeni po straconych zębach zapobiega przemieszczeniu się sąsiednich zębów, a także chroni kość przed zanikiem, dlatego też implanty mogą być umieszczone obok naturalnych zębów. Implanty działają i wyglądają jak sąsiednie naturalne zęby. Pytania i odpowiedzi więcej tutaj

 

Czy otrzymam dożywotnią gwarancję na implanty stomatologiczne?

Dziąsło chroni implant (tak jak naturalny ząb) przed infekcjami. Jeżeli implant jest wystawiony na działanie bakterii pochodzących z osadu i płytki nazębnej tworzy się stan zapalny dziąsła. Przewlekły stan zapalny, będący konsekwencją nieusuwania osadu na implantach prowadzi do zaniku kości i utraty implantów. Nie dbanie o higienę jamy ustnej prowadzi do zapalenia kości i odrzutu implantu. Nowe zęby są objęte dożywotnią gwarancją tylko u tych Pacjentów, którzy podejmują się utrzymać wzorową higienę jamy ustnej.

 

Jak dbać o higienę implantów?

Tylko Pacjent może zapobiec rozwinięciu się zakażenia w okolicy przydziąsłowej, dzięki codziennej pielęgnacji i dokładnej higienie. W celu pozbycia się trudnych do usunięcia osadów, powinien dwa razy w roku czyścić swoje implanty w gabinecie stomatologicznym. Długa żywotność implantów jak i zdrowie Pacjenta zębów jest połączeniem Pacjenta zaangażowania i profesjonalnego czyszczenia. Gwarancja na implanty zębów. Jeśli z jakichkolwiek powodów implant nie ulegnie integracji z kością, udzielamy gwarancję na nieodpłatny zabieg wymiany implantu na nowy. Odpowiadamy za ten zabieg, znamy nasze statystyki, dlatego okres tej gwarancji wynosi aż 10 lat. Jeśli z jakichkolwiek powodów implant zębowy nie ulegnie integracji z kością, udzielamy gwarancję na nieodpłatny zabieg wymiany implantu na nowy. Odpowiadamy za ten zabieg, znamy nasze statystyki, dlatego okres tej gwarancji wynosi aż 10 lat.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.