implanty pytania i odpowiedzi

Czy potrzebuję implantu na każdy brakujący ząb?

Implanty: pytania i odpowiedzi. Jeśli brak jest wielozębowy, przynajmniej dwa będą potrzebne, aby osadzić na nich kilka koron w moście. Liczba koniecznych implantów jest zależna od rozmiaru i miejsca, braku oraz od jakości kości. Aby wybrać odpowiednie leczenie, skonsultuj się z dentystą.

 

Czy implanty są widoczne?

Są ukryte pod dziąsłami. Jedyną widoczną częścią odbudowy brakującego zęba jest korona, most lub proteza.

 

Czy można zdjąć zęby umocowane na implantach?

Implanty: pytania i odpowiedzi. cd: Czy większość „zębów” zamocowanych na implantach może być zdjęta tylko przez dentystę. Wyjątek stanowi proteza umocowana na implantach za pomocą tzw. lokatorów kiedy pacjent może, a nawet powinien ją zdejmować w celu utrzymania odpowiedniej higieny.

 

Czy implanty mogą być założone zaraz obok naturalnego zęba?

Mogą być umieszczone obok naturalnych zębów, pod warunkiem, że jest na to wystarczająco ilość miejsca. Implanty działają i wyglądają jak sąsiednie naturalne zęby. Wypełnienie pustej przestrzeni po straconych zębach zapobiega przemieszczaniu się sąsiednich zębów, a także chroni kość szczęki lub żuchwy przed zanikiem.

 

Czy nowe zęby są ze sobą połączone?

Kiedy wszczepia się kilka implantów korony oparte są przeważnie połączone tak, jak w przypadku tradycyjnych mostów, opartych na zębach. Takie korony są wtedy mocniejsze i odporniejsze na uszkodzenia.

 

Implanty: pytania i odpowiedzi. Jakie defekty mogą być leczone implantami?

Implanty mogą być wykorzystywane w celu wypełnienia luki pojedynczego zęba, do zastąpienia brakujących zębów lub całego łuku zębowego (górnego, dolnego lub też obu). Pojedynczy brakujący ząb może być zastąpiony koroną umiejscowioną na implancie. Jeśli masz dwa lub więcej brakujących zębów, most na implancie mógłby być rozwiązaniem lub korony na implantach.

Jeśli występuje bezzębie, są dwie opcje – całościowy most zamocowany na stałe za pomocą implantów lub proteza na 2 (lub więcej) implantach.

 

Ile zębów może być zastąpionych implantami?

Pojedynczy brakujący ząb potrzebuje jednego implantu, aby go zastąpił. Jeśli straciłeś dwa lub więcej sąsiednich zębów, nie ma konieczności zakładania implantów w każde miejsce po każdym zębie. Implanty mogą być filarem wielu zębów, zarówno mostów jak i protez. Od 4 do 6 implantów jest zwykle potrzebnych do uzupełnienia bezzębia.

 

Czy implant zastępuje zęba?

Pojedynczy implant i korona mogą zwyczajnie zastępować brakującego zęba. Implant i korona wygląda i spełnia takie same funkcje jak Twój naturalny ząb. Główną zaletą, porównując do mostu, jest to, że nie uszkadza się sąsiednich zębów – uzupełnieniu brakującego zęba nie towarzyszy szlifowanie zębów sąsiednich.

Aby dowiedzieć się więcej, kolejnym krokiem jest konsultacja z doświadczonym lekarzem stomatologiem, zajmującym się implantologią.

 

Jeżeli nie mam żadnych zębów?

Jeżeli jest brak wszystkich zębów, istnieją dwa warianty z implantami stomatologicznymi:

1. protezy utrzymywane na swoim miejscu przez co najmniej dwa implanty zębowe.

Jeśli już nosisz protezę, można zabezpieczyć ją przed przesuwaniem przy pomocy zatrzasku. Proteza może być normalnie noszona i zdejmowana na czas mycia jak dotychczas.

2. Pełny łukowy most wspierany przez 4, 6 lub 8 implantów.

Zamontowany na stałe pełny most łukowy może być tylko usunięty przez stomatologa. Most na zatrzaskach czy proteza mogą być zdjęte przez użytkownika.

 

Jeżeli mam kilka brakujących zębów?

Implanty: pytania i odpowiedzi: Czy jeśli masz kilka brakujących zębów, najtańszą opcją do wykonania w najkrótszym czasie jest most lub proteza częściowa.

Implanty: pytania i odpowiedzi reasumując, z uzupełnieniem braków za pomocą implantu są dwie opcje – most lub pojedyncze korony umiejscowione na implantach. Uzupełnienia implantologiczne nie niszczą sąsiednich zębów jak w przypadku mostu. Będą wyglądały i funkcjonowały jak naturalny ząb.

 

Polub, udostępnij, skomentuj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.