implanty gdynia

 

Implanty Gdynia.Kto kwalifikuje się do zabiegu wszczepienia implantu?

Większość pacjentów może mieć implanty zębowe, którzy mają ogólny dobry stan zdrowia. Nie są polecane młodym pacjentom, ponieważ ich szczęki cały czas rosną. Nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów mogą zwiększyć ryzyko niepowodzenia zabiegu. Istnieje wiele stanów chorobowych, które mogą mieć wpływ na wynik implantacji, które są omawiane z każdym pacjentem przy początkowej konsultacji.

Jak sprawdzić, czy mogę mieć implant zębowy?

Przede wszystkim, należy skontaktować się z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w chirurgii w wszczepianiu implantów. Lekarz przeprowadzi dokładną kliniczną konsultację, która będzie również obejmowała sprawdzenie historii medycznej, kompletne badanie jamy ustnej i prześwietlenia. Będzie omówiona możliwość leczenie implantologicznego, przedstawiony pisemny plan leczenia wraz z całkowitymi kosztami zabiegu.

Czy muszę mieć zdrowe zęby i dziąsła przed zabiegiem implantacji?

Zdrowa jama ustna jest niezbędna do jak najdłuższej żywotności implantu. Wszelkie problemy dentystyczne w tym choroby dziąseł, próchnica czy inne infekcje muszą być wyleczone przed zabiegiem wszczepienia implantu.

Czy implant może być zawsze stosowany w celu zastąpienia brakującego zęba?

Aby pacjent mógł uzupełnić brak zęba implantem, zależy od jego ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej i ilości kości szczęki czy żuchwy. Lekarz implantolog przeprowadzi badanie w celu sprawdzenia stanu zdrowia kości i jej objętości. Jeżeli jest jej za mało, będzie miało miejsce przeszczepienie kości. Implanty Gdynia sprawdź także cennik.

Implanty Gdynia alternatywa?

Jeśli korzeń zęba jest zainfekowany, można go uratować przez leczenie kanałowe. Jeżeli ząb jest wciąż obecny, jedynie uszkodzony, można go odbudować koroną ceramiczną. Jeżeli zęba już nie ma. Alternatywą do implantu są protezy lub mosty.

Jak ma się implant do jego alternatyw?

Implanty zapewniają stały zamiennik dla korzenia. Idealnie zastępuje Twój naturalny ząb.  Zabieg jest stosunkowo kosztowny, ale długoterminowy, może służyć do końca życia. Mosty i protezy są tańsze, ale mają pewne wady. Założenie mostu wiąże się z ingerencją w sąsiednie zdrowe zęby.  Kość przy protezie z kolei zmniejsza się przez nienoszenie jej przez cały czas, a przez wytwarzające się ciśnienie podczas żucia zmniejsza się dopływ krwii. Proteza może okazać się nieprzyjemna w noszeniu i stwarzać dyskomfort podczas mowy.

 

Polub, udostępnij, skomentuj.

1 thought on “Implanty Gdynia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.