
Chrapanie może być przyczyną bezdechu sennego. Bezdech prowadzi do niedotlenienia mózgu, rozwoju nadciśnienia oraz nawet zawału. Osoby, które zmagają się z tym problemem powinny jak najprędzej wyleczyć tę dolegliwość.
Jeśli osoba, z którą śpisz w nocy twierdzi, że chrapiesz i masz bezdechy – zaufaj jej. Wskazane jest, abyś poddał się diagnostyce.
Jeśli po nocy jesteś niewyspany, zmęczony, zasypiasz w kinie, w czasie jazdy autobusem, przy TV czy kawie – musisz rozpocząć leczenie!
Jeśli masz nadwagę, spadek libido, objawy depresji, zaburzenia koncentracji, pamięci – nie zwlekaj z leczeniem!
JAK DOCHODZI DO CHRAPANIA?
W czasie snu gardło zwęża się, wiotkie ściany górnych dróg oddechowych drgają wprawiane
w ruch przez przepływające powietrze. Osoba chrapiąca ma otwarte usta i wydaje często głośne dźwięki. Czasami droga przepływu powietrza jest całkowicie zamknięta. Przestaje wtedy ta osoba chrapać, ale i tez oddychać (przez kilka sekund, zdarza się też, że cisza trwa i dwie minuty). Jest to BEZDECH SENNY, prowadzący do przewlekłego niedotlenienia organizmu, mającego niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia.
EFEKTY UBOCZNE CHRAPANIA
– chroniczne zaburzenia snu,
– zmęczenie w ciągu dnia,
– trudności w koncentracji,
– zaburzenia funkcji seksualnych,
– bóle głowy,
– niedotlenienie mózgu,
– kołatanie serca,
– rozwój nadciśnienia tętniczego,
– krótsza długość życia.
PRZYCZYNY CHRAPANIA
Otyłość jest główną przyczyną chrapania u dorosłych. Może być również wynikiem:
– skrzywienia przegrody nosowej,
– przerostu nasady języka czy języczka,
– przerostu i obrzęku małżowin nosowych,
– nadmiernie wiotkiego i wydłużonego podniebienia miękkiego,
– polipów nosa,
– przerostu migdałków podniebiennych
Problem chrapania dotyczy częściej mężczyzn niż kobiet, dotyka ich też mocniej i wcześniej, ponieważ budowa anatomiczna obręczy szyi mężczyzn jest inna od kobiet (jest w niej więcej tkanek, które mogą utrudniać przepływ powietrza).
CHRAPANIE U DZIECI
Spowodowane jest najczęściej przerostem migdałków podniebiennych lub trzeciego migdała. Jedyną metodą leczenia jest ich usunięcie.
Alergia, niedrożność nosa (wynikająca z infekcji np. zapalenia zatok), wiotkość krtani (kilkudniowe noworodki do rocznych dzieci) może być także przyczyną chrapania u dzieci.
LECZENIE CHRAPANIA
Najskuteczniejsze leczenie chrapania to szyna protruzyjna, powoduje ustawienie żuchwy
w fizjologicznym położeniu. Dzięki temu zapobiega się opadaniu języka do przestrzeni gardła, przez co chrapanie jest całkowicie wyeliminowane. Pacjent wyspany i wypoczęty.
Aparat wysuwa żuchwę 3-10mm do przodu w czasie snu, powodując powiększenie jamy gardłowej i znaczne zmniejszenie niedrożności kanału oddechowego.
ZALETY SZYNY
– brak ingerencji chirurgicznej,
– szyna umieszczana jest w jamie ustnej wieczorem przed snem i zdejmowana po przebudzeniu,
– brak skutków ubocznych,
– nie ma konieczności przyjmowania leków,
– bezproblemowe przełykanie i mówienie,
– gwarancja spokojnego i zdrowego oddychania,
– brak uczucia dyskomfortu podczas noszenia,
– indywidualne dopasowanie
Główną zaletą jest maksymalna redukcja napięcia – aparat jest skonstruowany z super elastycznych mocowań i elementów łączących. System sprężyn został opatentowany specjalnie dla tej szyny. Wykonany jest z materiału NITINOL, który był używany w chirurgii serca przez wiele lat. Posiada bardzo wysoką wytrzymałość na zginanie i doskonałą biokompatybilność (prawidłowe działanie w żywym organizmie).
UWAGA!
Aby szyna była skuteczna musi zostać zrobiona indywidualnie dla pacjenta!
Na rynku są dostępne są różne tego typu i tu należy po prostu zastosować słowo „urządzenia”, które nie pomogą a mogą naprawdę zaszkodzić.
JAKĄ SZYNĘ I GDZIE ZAMÓWIĆ
Należy umówić się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym (kliknij tutaj) aby dokonać dokładnej analizy i pobrać wycisk.
Najlepsza na rynku jest szyna DocSnoreNix stosowana jest tylko w nocy. Nie ma konieczności przeprowadzania zabiegów chirurgicznych lub długotrwałego leczenia.