ALOES działanie i zastosowanie

ALOES – zbawienny na dolegliwości zębów i jamy ustnej

Cichy uzdrowiciel lub cudowna roślina – remedium na problemy z jamą ustną

Aloes eliminuje bakterie z zębów i dziąseł, nie uszkadzając szkliwa.

Roślina bogata w mukopolisacharydy, które organizm ludzki produkuje tylko do momentu zakończenia procesu wzrostu. W późniejszym okresie musi pozyskiwać je z jedzenia.
Mukopolisacharydy mają pozytywny wpływ na prawidłowe krążenie krwi i limfy oraz przeciwdziałają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Składniki zawarte w miąższu aloesu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, bez którego tkanka dziąseł traci zwartość.

Samo szczotkowanie zębów eliminuje jedynie 25% bakterii zasiedlających jamę ustną. Jak poradzić sobie zresztą?
Jeśli szukamy naturalnej alternatywy dla dostępnych na rynku środków chemicznych do płukania jamy ustnej (ok. 30 sekundowy zabieg płukania jamy ustnej ma zbawienny wpływ a zdrowie zębów i dziąseł, a także oddechu) , perfekcyjnie sprawdza się sok z aloesu.

ALOES działanie i zastosowanie w stomatologi
Aloes działanie i zastosowanie w stomatologii ma szerokie ze względu na cenne właściwości tej rośliny przyczyniają się do precyzyjnego umycia zębów, a także dziąseł z zalegających bakterii tworzących płytkę nazębną.
Wybierając pastę z dodatkiem aloesu, zapewnisz zębom najwyższy poziom czystości i ochrony przed podrażnieniami.
Zauważyłeś aftę? Aloes wykazuje działanie przeciwzapalne jak i gojące. Roślina ta działa także kojąco na bolesne zmiany.
Nie tylko sok z aloesu jest stosowany, ale również przyłożyć mięsistą stroną przeciętego liścia do stanu zapalnego.
Aloes przyspiesza również regenerację delikatnej śluzówki jamy ustnej w przypadku występowania zapaleń czy ropni.

ALOES działanie i zastosowanie w stomatologii  to balsam na nadwrażliwość zębów.

Częstym problemem, z którym walczą pacjenci jest nadwrażliwość zębów. Ból najczęściej występuje podczas spożywania gorących i zimnych potraw. Żel z miąższu aloesu jest łagodniejszy od tradycyjnych past ze względu na brak środków abrazyjnych.

Aloes jest idealnym środkiem w leczeniu różnych schorzeń. Zamiast wybierać produkt pełen chemicznych składników, warto sięgnąć po jego naturalny odpowiednik.

Sporo zmian chorobowych błony śluzowej nie są dolegliwościami jamy ustnej, ale odbiciem ogólnoustrojowych zaburzeń (np. immunologicznych czy alergii pokarmowych) i odwrotnie, zły stan jamy ustnej to początek rozwoju wielu chorób w organizmie. Dlatego należy koniecznie rób przegląd jamy ustnej raz na 6-miesięcy kliknij tutaj

Polub, udostępnij, skomentuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.